ТИМЧАСОВИЙ РЕЖИМ РОБОТИ (НА ПЕРІОД ВОЄННОГО СТАНУ)
нд: вихідний
У разі оголошення повітряної тривоги обслуговування припиняється. Користувачі повинні пройти до найближчого укриття
Впровадження Всеукраїнської програми "Ти як?"
в Сумський області
Вебнавігатор "Безпечний інтернет"
Зведений каталог періодичних видань у бібліотеках міста Суми
Календарі
Бібліотечні Лонгріди
Щороку 11 червня увесь світ святкує день народження Жака-Іва Кусто. Це ім’я відоме кожному, хто хоча б трішки цікавився підводним світом.
Завдяки Жак-Іву Кусто, його винаходам та дослідженням, ми сьогодні знаємо так багато про неймовірне життя, що вирує глибоко під водою.
У серії чудових фільмів про підводне царство Жак-Ів Кусто підняв завісу морських таємниць і загадок затонулих кораблів, познайомив глядачів з унікальними представниками підводної флори і фауни, навчив нас бачити прекрасне в тих куточках світового океану, де, здавалося б, немає і не може бути нічого цікавого. Детальніше читайте в лонгріді
Хрещення Київської Русі - України: цікаві факти
28 липня в Україні святкують День Хрещення Київської Русі - України. Це свято, яке йде корінням в X століття, відзначається в нашій країні на державному рівні з 2008 року. Про історичний шлях цього свята дізнавайтеся з лонгріда
Цей винахiд став повсякденним предметом нашого користування на вулицях мiст. Звичний для нас технічний пристрiй пройшов довгий шлях свого становлення та розвитку. Детальніше читайте в лонгріді
Ікони на ящиках з-під набоїв - дарунок сумським читачам від Українського інституту книги
…Ікони написані на ящиках з-під набоїв, привезених з фронту. Це рефлексії над цією війною. …Те, що убивало українців, перетворюємо на життя, переживаємо майбутню перемогу над смертю, ненавистю, деструктивом… Детальніше читайте в лонгріді
Різдво Христове – особливий день у новорічних святкуваннях нашого народу. Цього дня духовна радість обіймає кожного з нас і ми прославляємо одну з найвеличніших подій історії, сповненим радості привітанням – «Христос народжується – славімо його!». Про одне з найулюбленіших свят, історію його виникнення, Сцену Різдва, вертеп і до чого тут святий Франциск читайте в лонгріді
Наше минуле й сьогодення пов’язані багатовіковими традиціями, одна з яких — національний одяг, а саме вишиванка. Кожного року в третій травневий четвер, у ДЕНЬ ВИШИВАНКИ, багато українців одягають вишиті сорочки, щоб вшанувати культурні традиції свого народу.
До уваги користувачів пропонуємо лонгрід, присвячений кольоровому українському святу
Жінка, яка зробила неймовірний внесок в історію моди. Жінка, чиї афоризми не втрачають актуальність і їх цитують по сьогоднішній день. Жінка-революція, яка змінила стандартне бачення жіночої моди — Габріель Коко Шанель.
До 140-річчя від дня народження дизайнерки відділ мистецтв пропонує інформацію про цікаві факти її біографії
Гривня — символ державності України
2 вересня 2023 року гривня святкує свій 27-ий день народження. Банкноти завжди вважалися не лише утилітарним платіжним засобом, але й своєрідною скарбницею національних символів. Традиційно на грошах разом з портретами видатних людей фігурує автентична орнаментика. І наша держава не є винятком.
Українські купюри - це немов відкриті книги. Серед символіки визначних архітектурних споруд зустрічаємо історичних постатей та цитати, кожна з яких має продовження… Детальніше читайте в лонгріді
Міжнародний день анімації – 28 жовтня – свято порівняно молоде. Офіційно його святкують з 2002 року. Значення та внесок анімаційного кіно в розвиток і життя нашого суспільства не можна недооцінювати, адже анімація надає яскраву можливість виражати практично неосяжну, чуттєву й емоційну сутність як внутрішнього, так і оточуючого нас світу, робить істотний інформаційний вплив.
Відділ мистецтв пропонує екскурс по вітчизняному анімаційному кіно
Акварельні світи Миколи Кричевського
24 листопада народився Микола КРИЧЕВСЬКИЙ (1898, Харків – 1961, Париж) – відомий український художник-аквареліст, майстер ліричного пейзажу, представник видатної мистецької династії Кричевських.
Картини, створені мистцем, проведуть вас вулицями зимового Парижа, замилують гористими пейзажами Франції, краєвидами Венеції, Мадрида, Нью-Йорка, запрошуючи всіх поринути в яскравий та потужний світ мистецтва.
Відділ мистецтв пропонує лонгрід, присвячений творчості художника
Роберт Лісовський: майстер книжкової графіки
Серед багатогранного творчого доробку мистця найбільш вагомим і цікавим є комплекс пам’яток у царині книжкової та газетно-журнальної, прикладної й оригінальної графіки.
Поєднуючи традиційні образи з новаціями сучасних пластичних засобів, він створював книжкову графіку з промовистим «українським обличчям», а в його графічних творах незмінно втілювались високі досягнення художньої культури періоду «національного відродження».
До дня народження видатного мистця працівники відділу мистецтв створили лонгрід про його життя та творчість
Ювелірне мистецтво Київської Русі
31 січня весь світ відзначає Міжнародний день ювеліра. За сяйвом коштовностей — сотні ідей та місяці кропіткої роботи.
Русичі здавна намагалися прикрасити себе та свій одяг. Майстри Київської Русі стали прямими продовжувачами розвитку давнього ювелірного мистецтва в Україні. Про це йдеться у лонгріді ,створеному працівниками відділу мистецтв
У День ювеліра ми приєднуємося до привітань на адресу всіх майстрів цього витонченого мистецтва і бажаємо їм успіхів, креативних ідей і нових шедеврів.
Отар Іоселіані: філософ, зачарований плином життя
2 лютого виповнюється 90 років від дня народження Отара ІОСЕЛІАНІ — грузинсько-французькогокінорежисера, сценариста, актора, оператора, монтажера, продюсера. Створений працівниками відділу мистецтв лонгрід присвячено творчості митця
Вацлав Ніжинський. Людина і легенда
Ніжинський був кумиром свого часу. У його танці поєднувалися сила і легкість, він вражав публіку стрибками, що захоплювали. Володів чудовим даром перетворення, неабиякими мімічними здібностями. На сцені від Вацлава йшов потужний магнетизм.
До 135-річчя від дня народження геніального танцюриста працівниками відділу мистецтв створено лонгрід
Деякі витвори мистецтва складні для сприйняття, інші – не користуються великою популярністю, треті викликають захват та трепет майже у кожного. Чим вони відрізняються? Як навчитись розуміти роботи художників, письменників та других творчих особистостей? І чому ми не можемо обійтися без мистецтва? Читайте про це у лонгріді
Театральне мистецтво Відродження досягло вершини у творчості великого англійського драматурга Уїльяма Шекспіра (1564-1616).
В історичних хроніках, комедіях і трагедіях він зумів висловити головні протиріччя своєї епохи. Герої його п’єс повною мірою усвідомили «зруйнований зв’язок часів», пережили випробування забуттям і славою, любов’ю і ненавистю.
Що ж являв собою театр Шекспіра? Як здійснювалися постановки п’єс на сценічних підмостках? Про драматурга та його театр читайте в лонгріді, присвяченому 460-річчю письменника.
11 травня 1904 року народився Сальвадор ДАЛІ – іспанський живописець, графік, скульптор, режисер і письменник, один з найвідоміших представників сюрреалізму.
Геніальний художник був особистістю дуже неординарною та екстравагантною. Він обожнював шокувати публіку, чим успішно і займався протягом більшої частини життя. Його картини, написані зі здоровою часткою сюрреалізму, зараз виставляють у провідних музеях світу, а творчість Далі породила величезну кількість його шанувальників і наслідувачів.
Ми пропонуємо вам дізнатися більше про Салвадора Далі та його сюрреалістичний спосіб життя, згадати його відомі висловлювання та насолодитися мистецькою спадщиною.
Ріхард Штраус: творець опер та романсів
Ріхард Штраус (11 червня 1864 – 8 вересня 1949) — видатний німецький композитор-романтик кінця ХІХ – початку ХХ століть.
Його музична спадщина різноманітна, охоплює всі типи класичних композиційних форм. Та все ж найбільше музикант прославився операми й тональними віршами. Протягом своєї кар'єри він створив велику кількість робіт, які включали також звукові поеми, оркестрові твори, камерну музику та пісні.
До 160-річчя видатного митця працівники відділу мистецтв підготовили лонгрід
Ілля Рєпін: з Україною в серці
5 серпня 1844 року на Харківщині народився Ілля Рєпін ― видатний український художник–реаліст.
Майстер історичної та жанрової картини, видатний портретист, блискучий колорист, тонкий лірик і автор епічних полотен, він залишив колосальну творчу спадщину.
До 180-річчя від дня народження митця працівники бібліотеки створили лонгрід
Ремесла, що стали візитівкою України
Українцям є чим пишатися. Наш вклад у світову культуру та мистецтво – безцінний. Українські народні промисли мають велике значення для збереження та передачі наступним поколінням важливих відомостей про українську культуру.
Ремесла існували і були необхідною складовою ще трипільської культури, витоки якої знаходяться у глибокій давнині – за кілька тисячоліть до Різдва Христового.
Вироби наших ремісників легко впізнати за особливими орнаментами та візерунками, за глибокою символікою та функціональністю. Адже кожен предмет був не лише окрасою інтер'єру, а й мав зберігати, годувати чи допомагати.
До Дня незалежності України відділ мистецтв створив лонгрід про секрети та незвичайну символіку українського ремесла
Олександр Довженко. Відомий і невідомий
Олександр Довженко – відомий український письменник, кінорежисер, художник, дипломат. Його твори, як літературні, так і кінематографічні, стали класикою української культури. Проте, окрім загальновідомих фактів життя та творчості Довженка, існує багато цікавих деталей, про які знають лише справжні шанувальники його таланту.
Про найцікавіші моменти з біографії українського режисера, а також про те, чим він жив окрім кінематографу, читайте в лонгріді
Мартірос Сар'ян - світло, колір, мрія
28 лютого 1880 народився Мартірос САР'ЯН – видатний вірменський живописець-пейзажист, портретист, графік і театральний художник. Засновник сучасного вірменського живопису.
Мартірос Сар'ян – художній символ Вірменії. Головною темою творчості митця було життя і природа Вірменії, а найважливішим жанром, поряд з портретом і натюрмортом, – пейзаж.
У роботах майстра тенденції новітніх пошуків світового живопису тісно сплетені з віковими традиціями рідного вірменського мистецтва; це призвело до унікального своєрідного сар’яновського стилю.
До 145-річчя від дня народження майстра створено лонгрід про його життя та творчість
Новруз, що означає «новий день» перською, – це стародавнє свято, яке відзначає прихід весни та весняне рівнодення. 21 березня його святкують мільйони людей у Центральній Азії, на Кавказі та в деяких країнах Близького Сходу.Це яскраве свято весни та відродження, займає особливе місце в азербайджанській культурі. Докладніше про цю радісну подію читайте в лонгріді
Писанка-красуня, символ-оберіг
Українська писанка – це символ, який зараз об’єднує всі частини нашої країни. І роль її є глибинною, адже сама ідея цього атрибута та зображення на ньому – не просто вигадка. Сюжети малюнків та комбінації кольорів розповідають нам про сутність Всесвіту, про ідею будови нашого світу, а також відображають духовні цінності українського народу.
Писанка – це витвір вашої руки і вашої душі. Винагородою за вашу творчу працю буде барвиста, чарівна українська писанка.
2025
Хроніка культурного життя Сумської області |
Культурно-мистецька Сумщина на сторінках періодичних видань |
Положення
Положення про документи, прийняті в дарунок
Положення про використання документів через обмінний бібліотечний фонд
За 2025 рік
Здолавши півшляху життя земного : до 135-річчя від дня народження Миколи Зерова : добірка матеріалів з фондів Сумської ОУНБ
Вікно в Америку Window on America Sumy
Проект Посольства США в Україні
Керівник центру: Крівець Анна Віталіївна
Розміщення: вул. Героїв Сумщини 10, ІІ поверх, зала 203А
Телефон: +380671585844
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Відділ преси, освіти та культури Посольства США в Україні підтримує мережу інформаційних ресурсних центрів по всій Україні. До цієї мережі входять центри «Вікно в Америку» в різних областях України. Кожен центр - це приклад партнерства між урядом США та українською бібліотекою, яка надає приміщення та персонал зі знаннями англійської мови.
Інформаційний ресурсний центр «Вікно в Америку» діє в Сумській обласній універсальній науковій бібліотеці у відділі документів іноземними мовами за підтримки Посольства США в Україні з 2003 року. Центр відкрито з метою зробити доступною для українського користувача актуальної та широкої інформації про США: історію, уряд, суспільство, традиції; сприяти взаєморозумінню між США та Україною.
WOA Sumy пропонує:
- Різноманітні заходи з удосконалення розмовної англійської мови, зокрема English Intermediate Club, Board Games, English for Beginners, Online English Speaking Club;
- вільний доступ до колекцій англомовної галузевої та художньої літератури, добірку ліцензійних американських відеофільмів та ігор;
- матеріали для підготовки до міжнародних іспитів з англійської мови (TOEFL, SAT, GMAT, GRE);
- вільний доступ до бази даних eLibraryUSA;
- технічні ресурси: 3D принтер, 3D сканер, окуляри віртуальної реальності Meta Quest 2, інтерктивний стіл BigTab, роботи Dash, Panda, CodeyRockey;
- освітні та культурні програми.
Ми у соціальних мережах Visit us on the social networks:
Facebook: https://www.facebook.com/sumy.biblioteka
Instagram: https://www.instagram.com/woasumy/
Клуби Clubs
Вівторок
- English Intermediate at 11.00 (every Tuesday)
Англійська середнього рівня об 11.00 (щовівторка)
Середа
- Board Games at 10.00
Настільні ігри о 10.00
- English for Beginners at 15.00
Англійська для початківців о 15.00
- Online English Speaking Club with a native speaker (on Skype) at 19.00
Онлайн Розмовний клуб із носієм мови (по Скайпу) о 19.00
Четвер
- Creative Lab at 14.00
Творча Майстерня о 14.00
П’ятниця
• English Intermediate at 10.30
Англійська середнього рівня о 10.30
WOA Sumy реалізує!
2024 рік — Міжнародний проєкт «Турбота та взаємопідтримка» (SESAME-UKRAINE): психологічні тренінги для українських батьків, яку реалізують IREX та Майстерня Сезам за підтримки Державного департаменту США.
Корисні посилання Useful Links
American Councils for International Education
https://americancouncils.org.ua/
Education in the United States
https://educationusa.state.gov/
America House Kyiv
btzbju64_aem__EbzFnZFDxNHASM46rCe4A
America House Lviv
https://www.americahouselviv.org/?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR2dUlrG1Y7YD3PEuKiElfu-
5i8v2Iuhy33_vMdgq3poW5WtOtcrCJGCePQQ_aem_bIMGRNaUz-dOP8U4XbZqMA
America House Odesa
Window on America Center, Vinnytsia
https://library.vn.ua/pro-biblioteku/structure/sektor-vikno-v-ameriku
Window on America Center, Dnipro
https://www.libr.dp.ua/dep-WOA.html
Window on America Center, Zhytomyr
http://www.lib.zt.ua/ua/irc-projects
Window on America Center, Zaporizhzhia
Window on America Center, Ivano-Frankivsk
https://lib.if.ua/projects/woa.html
Window on America Center, Kropyvnytskyi
http://ounb.km.ua/woa/indexenglish.php
Window on America Center, Poltava
https://library.pl.ua/programi_ta_proekti/vikno_v_ameriku
Window on America Center, Rivne
https://libr.rv.ua/articles/196#gsc.tab=0
Window on America Center, Uzhhorod
Window on America Center, Kherson
https://for.lib.kherson.ua/woa-about.htm
Window on America Center, Khmelnytskyi
http://ounb.km.ua/woa/indexenglish.php
Window on America Center, Cherkasy
http://library.ck.ua/index.php/2016-03-09-10-47-26
Window on America Center, Chernihiv
https://libkor.com.ua/nashi-proekti/44
2024
Хроніка культурного життя Сумської області |
Культурно-мистецька Сумщина
|
Іміджеві звіти
Українські репозитарії відкритого доступу
Вінницька область
Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського IrVSPU
Вінницькийнаціональнийаграрний університет
Вінницький національний медичний університет ім. М. І. Пирогова IRVNMU
Вінницький національний технічний університет
Донецький національний університет (м. Вінниця)
Волинська область
Луцькийнаціональний технічний університет
Дніпропетровська область
Дніпровськийдержавний медичний університет
Дніпровський державний технічний університет
Дніпровський національний університет залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна eaDNURT
Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара
Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ
Національний технічний університет «Дніпровська політехніка»
Університет митної справи та фінансів
Донецька область
Донецький національний технічний університет (м. Покровськ)
Житомирська область
Державний університет «Житомирська політехніка»
Житомирський державний університет імені Івана Франка
Закарпатська область
Ужгородський національний університет
Запорізька область
Запорізький державний медичний університет
Національний університет «Запорізька політехніка» EIRZNTU
Івано-Франківська область
Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу
Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника
м. Київ
Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів eIRAISE
Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана
Київський національний університет імені Тараса Шевченка eKNUTSHIR
Київський національний університет технологій та дизайну
Київський університет імені Бориса Грінченка
Національна академія внутрішніх справ
Національна академія статистики, обліку та аудиту
Національний авіаційний університет erNAU
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця RBNMU
Національний технічний університет «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» ELAKPI
Національний університет «Києво-Могилянська академія» eKMAIR
Національний університет фізичного виховання і спорту України
Національний університет харчових технологій eNUFTIR
Український державний університет імені Михайла Драгоманова ENPUIR
Київська область
Білоцерківський національний аграрний університет iRBNAU
Університет Григорія Сковороди в Переяславлі eHSUPIR
Кіровоградська область
Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка eCUSPUIR
Центральноукраїнський національний технічний університет
Львівська область
Львівський державний університет безпеки життєдіяльності
Львівський державний університет внутрішніх справ
Львівський державний університет фізичної культури
Національний університет «Львівська політехніка»
Український католицький університет ErUCU
Миколаївська область
Миколаївський національний аграрний університет
Миколаївський національний університет імені В. О. Сухомлинського
Одеська область
Державний університет інтелектуальних технологій і зв’язку
Ізмаїльський державний гуманітарний університет
Національний університет «Одеська політехніка» eOPIR
Національний університет «Одеська юридична академія» eNUOLAIR
Одеська державна академія будівництва та архітектури OSACEAeR
Одеськийдержавний аграрний університет
Одеськийдержавний екологічний університет
Одеський державний університет внутрішніх справ еOSUIAIR
Одеський національний економічний університет eONEU
Одеський національний медичний університет ІРОНМедУ
Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського
Полтавська область
Луганський національний університет імені Тараса Шевченка (Полтава)
Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» eNUPPIR
Полтавський державний медичний університет eaPSMU
Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка
Рівненська область
Національний університет водного господарства та природокористування
Національний університет «Острозька академія»
Сумська область
Глухівський національний педагогічний університет імені Олександра Довженка
Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка eSSPUIR
Сумський державний університет eSSUIR
Сумський національний аграрний університет
Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ESRIPPEIR
Тернопільська область
Західноукраїнський національний університет
Тернопільський національний медичний університет імені І. Я. Горбачевського
Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка
Тернопільський національний технічний університет ім. Івана Пулюя ELARTU
Харківська область
Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» eNTUKhPIIR
Національний університет цивільного захисту України eNUCPUIR
Національнийфармацевтичний університет eaNUPh
Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого eNULAUIR
Українська інженерно-педагогічна академія ElAr UIPA
Харківська державна академія культури
Харківський гуманітарний університет «Народна українська академія»
Харківський національний автомобільно-дорожній університет ElArKhADI
Харківський національний аграрний університет імені В. В Докучаєва
Харківський національний економічний університет ім. С. Кузнеця
Харківський національний медичний університет
Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди EKhNPUIR
Харківський національний університет внутрішніх справ KhNUIAIR
Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна eKhNUIR
Харківський національний університет міського господарства імені О. М. Бекетова
Харківський національний університет радіоелектроніки
Херсонська область
Херсонський державний університет eKhSUIR
Херсонський національний технічний університет
Хмельницька область
Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка
Подільський державний університет
Хмельницький національний університет ElarKhNU
Черкаська область
Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини еUSPUIR
Уманський національний університет садівництва
Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького
Чернівецька область
Буковинський державний медичний університет
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича ARCher
Чернігівська область
Національний університет «Чернігівська політехніка» IRChNUT
Національний університет «Чернігівський колегіум» ім. Т. Г. Шевченка
Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя eNGSUIR
2023
Хроніка культурного життя Сумської області |
Культурно-мистецька Сумщина
|